Aktualności

Straszny Dwór na festiwalu w Tagliacozzo

20 sierpnia 2021

„Straszny Dwór” powrócił z ziemi włoskiej do Polski. Historyczne wystawienie naszej narodowej opery. Dziękujemy za współpracę wszystkim artystom, realizatorom i sponsorom. Kierownictwo muzyczne: Barbara Wiśniewska Reżyseria: Barbara Wiśniewska W rolach głównych wystąpili: Stefan: Dominik Sutowicz Zbigniew: Piotr Wołosz Hanna: Joanna Freszel Jadwiga: Anna Bernacka Cześnikowa: Agnieszka Rehlis Miecznik: Tomasz Rak Damazy: Krzysztof Marciniak Maciej: Maciej Falkiewicz Skołuba: Grzegorz Szostak Marta: Katarzyna Zając - Caban Projekt został dofinansowany w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza „Kulturalne Pomosty”.

Muzyczne Wakacje z Fundacją AVANGART

10 sierpnia 2021

Kilka dni temu zakończyliśmy pierwszą edycję naszego nowego projektu - Muzyczne Wakacje z Fundacją AVANGART. Tym razem spotkaliśmy się na Pomorzu. Pierwszy koncert zagraliśmy 31 lipca o godz. 19.00 w amfiteatrze w miejscowości Rowy. 1 sierpnia również na godz. 19.00 odwiedziliśmy Gminne Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy. Natomiast wielki finał odbył się 7 sierpnia o godz. 19.00 w miejscowości Smołdziński Las, gdzie wystawiliśmy plenerowe przedstawienie operetkowe Imre Kalmana „Księżniczka Czardasza” w znakomitej obsadzie, orkiestrę symfoniczną Fundacji AVANGART poprowadziła niezastąpiona Marta Kosielska. Spektakl wyreżyserował Michał Lenarciński.

VI Mazurski Festiwal Operowy BELCANTO

18 lipca 2021

Za nami VI Mazurski Festiwal Operowy BELCANTO – najbardziej rozrywkowy festiwal operowy w Polsce – unikat na skalę Polski, który na stałe wpisał się w wakacyjny krajobraz Warmii i Mazur. W ramach Festiwalu odbyły się dwa koncerty kameralne w Giżycku 13 lipca i w Iławie 14 lipca oraz autorskie wieczory muzyczne, których bohaterami byli Claudio Rocchi i Piotr Wołosz oraz zaproszeni goście. Uroczysta Gala Finałowa VI Mazurskiego Festiwalu Operowego BELCANTO odbyła się 17 lipca o godzinie 20:00 w Amfiteatrze nad jeziorem Czos w Mrągowie. Podczas tegorocznej Gali Finałowej zgromadzona publiczność usłyszała muzykę operową, operetkową, najpiękniejsze utwory z bajek, a także show trzech tenorów: Adam Sobierajski oraz dwóch uczniów Mistrza Luciano Pavarottiego Dario di Vietri i Claudio Rocchi. Ponadto wystąpili: Iwona Socha (sopran), Katarzyna Zając-Caban (sopran), Piotr Wołosz (bas), a także Olsztyński Chór Bel Canto. Galę poprowadził Jan Połowianiuk Akompaniowała Orkiestra Symfoniczna Fundacji AVANGART pod dyrekcją Marty Kosielskiej. Reżyseria wydarzeń: Magdalena Wołosz

V Mazurski Festiwal Operowy BELCANTO

27 czerwca 2020

Mazurski Festiwal Operowy BELCANTO to najbardziej rozrywkowy festiwal operowy w Polsce, który na stałe wpisał się w wakacyjny krajobraz Warmii i Mazur. Na scenie co roku możemy zobaczyć i posłuchać znakomitych śpiewaków operowych z całego świata, którzy oprócz opery wykonują utwory muzyki rozrywkowej z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej w zaskakujących aranżacjach. Z każdym rokiem Festiwal bije własne rekordy zdobywając coraz większą publiczność. To wszystko dzięki połączeniu wysokiego poziomu artystycznego, odpowiednio dobranego repertuaru, spektakularnej reżyserii, fantastycznej oprawy świetlno-multimedialnej, najwyższego poziomu realizacji dźwięku, co w połączeniu z wakacyjną aurą i klimatem mrągowskiego amfiteatru, usytuowanego nad samym brzegiem jeziora Czos, tworzy wyjątkową atmosferę wykwintnej uczty dla oka i ucha uczestników tego wydarzenia. W tym roku Festiwal zainauguruje plenerowy spektakl "Cyrulika Sewilskiego" G. Rossiniego w reżyserii Michała Lenarcińskiego i pod dyrekcją Marty Kosielskiej, który odbędzie się 12 lipca w Miasteczku Westernowym w Mrągowie. Kolejną częścią Festiwalu będzie cykl trzech koncertów kameralnych w Piszu 13 lipca, w Ełku 14 lipca i w Mikołajkach 15 lipca. Zwieńczeniem wydarzeń festiwalowych będzie Uroczysta Gala Finałowa, która odbędzie się 18 lipca w amfiteatrze nad jeziorem Czos w Mrągowie. Zapraszamy!!!

Claudio Rocchi and Friends w Mrągowie

15 lutego 2020

15 lutego o godzinie 19:00 odbył się wspaniały koncert poświęcony pamięci Mistrza Luciano Pavarottiego. Jego wieloletni uczeń Claudio Rocchi, Katarzyna Zając-Caban i Piotr Wołosz oraz zespół kameralny Fundacji po raz pierwszy wspólnie wystąpili w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie. Artyści wykonali najpiękniejsze utwory operowe oraz pieśni neapolitańskie. Dziękujemy Panu Dyrektorowi Lechowi Gołębickiemu i całemu zespołowi CKiT za jak zawsze wspaniałe przyjęcie. W Mrągowie pojawimy się już niebawem. V Mazurski Festiwal Operowy BELCANTO już w lipcu. Do zobaczenia!!!

Koncert Walentynkowy w Aleksandrowie Łódzkim

14 lutego 2020

14 lutego o godzinie 18:00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Aleksandrowie Łódzkim odbył się koncert walentynkowy z cyklu "Claudio Rocchi and Friends" w którym wystąpili artyści Fundacji AVANGART, a wśród nich uczeń samego mistrza Luciano Pavarottiego. Zaprezentowali oni najpiękniejsze utwory muzyki operowej oraz pieśni neapolitańskie. Wystąpili: Claudio Rocchi, Katarzyna Zając-Caban, Piotr Wołosz oraz zespół kameralny Fundacji AVANGART. Koncert poprowadził Jan Połowianiuk. Reżyseria: Magdalena Wołosz. Dziękujemy władzom miasta a w szczególności Panu Burmistrzowi Jackowi Lipińskiemu za zaproszenie.

IV Mazurski Festiwal Operowy BELCANTO

22 lipca 2019

Uroczystym koncertem finałowym w Mrągowie 20 lipca zakończyła się czwarta edycja Mazurskiego Festiwalu Operowego BELCANTO, najbardziej rozrywkowego w Polsce. Tłum widzów zgromadzonych w amfiteatrze na brzegu jeziora Czos miał okazję posłuchać fantastycznego wykonania znanych arii operowych, ale też utworów muzyki filmowej, musicalowej i popularnej w wykonaniu śpiewaków i orkiestry Fundacji AVANGART pod dyrekcją Marty Kosielskiej. Wystąpili: Natalizia Carone, Katarzyna Zając-Caban, Agnieszka Rehlis, Claudio Rocchi, Piotr Wołosz, Master Enjoy oraz Olsztyński Chór Bel Canto. Prowadzenie: Jan Połowianiuk. Wcześniej w ramach Festiwalu odbyły się trzy koncerty kameralne w wykonaniu solistów i zespołu kameralnego Fundacji AVANGART: 15 lipca Koncert Inauguracyjny w Kętrzynie, 16 lipca "Missisipi do Giżycka oraz 17 lipca "Canzoni Italiane" w Mikołajkach. Scenariusz i reżyseria: Magdalena Wołosz. Dziękujemy naszym sponsorom i partnerom.

Majówka Biało-Czerwona w Zgierzu

01 maja 2019

1 maja o godzinie 17:00 na placu Jana Pawła II artyści Fundacji AVANGART mieli przyjemność wystąpić przed zgierską publicznością. Wystąpili: Katarzyna Zając-Caban, Piotr Wołosz oraz zespół kameralny Fundacji AVANGART. Koncert poprowadził Jan Połowianiuk. Reżyseria: Magdalena Wołosz. Dziękujemy władzom miasta a w szczególności Panu Prezydentowi Przemysławowi Staniszewskiemu za zaproszenie.

Zakochani w Karnawale

16 lutego 2019

16 lutego przed mrągowską publicznością wystąpili soliści Katarzyna Zając-Caban i Piotr Wołosz oraz zespół kameralny Fundacji AVANGART. Artyści zaprezentowali hity operetki, musicalu i filmu oraz nowe aranżacje kilku utworów popularnych. Koncert poprowadził Jan Połowianiuk. Reżyseria - Magdalena Wołosz.

Koncert Noworoczny w Kętrzynie

03 stycznia 2019

Tuż po sylwestrowej zabawie mieszkańcy Kętrzyna oraz okolicznych miast mieli okazję spędzić wyjątkowy wieczór w Kętrzyńskim Centrum Kultury. Przy dźwiękach muzyki klasycznej z miłością w tle najpiękniejsze utwory prezentowali soliści: Katarzyna Zając-Caban i Piotr Wołosz oraz kwintet fortepianowy naszej Fundacji. Koncert odbył się pod patronatem burmistrza Ryszarda Niedziółki.

Historyczna gra uliczna i widowisko "Bez nich nie byłoby nas"

11 listopada 2018

„Bez nich nie byłoby nas” to projekt upamiętniający 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, który odbył się 11. listopada w Mrągowie i obejmował dwa wydarzenia. Pierwsze z nich to gra uliczna, w której uczestnicy rywalizowali ze sobą w rozwiązywaniu zagadek związanych z Mrągowem. Zabawa pozwoliła spojrzeć na miasto zupełnie inaczej, ujrzeć inne oblicze miejsc, które codziennie mijamy, a nie zastanawiamy się nad ich historią czy znaczeniem, ponieważ do nich przywykliśmy. Grę przygotował mrągowski działacz, znawca historii Mrągowa Robert Wróbel w porozumieniu z Fundacją AVANGART. Drugim wydarzeniem było widowisko słowno – muzyczno – multimedialne. Odbyło się ono o godzinie 18:00. Na elewacji Centrum Kultury i Turystyki odbył się pokaz świateł, a w trakcie jego trwania narrator (znany już z prowadzenia gali festiwalu BELCANTO Jan Połowianiuk) zabrał uczestników wydarzenia w historyczną podróż muzyczną. W opowieści zostały wykorzystane utwory patriotyczne oraz piosenki z okresu międzywojennego. Artyści wystąpili w oknach Centrum Kultury i Turystyki oraz na zewnątrz co wprowadziło zupełnie nową jakość wizualną do widowiska, niespotykaną wcześniej w Polsce. Do udziału zostali zaproszeni mieszkańcy Mrągowa zrzeszeni w amatorskich grupach artystycznych, wśród których znajdują się: Mrągowska Scena Tańca Współczesnego, prowadzona przez Martę Szymborską, orkiestra dęta "Mrongovia", "Olsztyński Chór Bel canto", mrągowski chór „Kamerton” oraz młodzież tworząca "Teatr światła" prowadzony przez Justynę Zapałę. Wsparli ich soliści oraz kwartet smyczkowy z Fundacji AVANGART. Łącznie w widowisku wystąpiło około 70 artystów. Nad całością czuwała reżyser Magdalena Wołosz.

Koncert w Novi Ligure

08 listopada 2018

8 listopada o godz.21.00 Katarzyna Zając-Caban i Piotr Wołosz, wystąpili na Festiwalu Luoghi Immaginari w Novi Ligure (Piemonte).

Uroczysta Gala Finałowa III Mazurskiego Festiwalu Operowego BELCANTO

22 lipca 2018

21-go lipca odbyła się Uroczysta Gala Finałowa III Mazurskiego Festiwalu Operowego BELCANTO w Amfiteatrze nad jeziorem Czos w Mrągowie. Na specjalne zaproszenie organizatorów wystąpili znakomici soliści ze świata. W trakcie gali rozbrzmiewały znane szlagiery opery, operetki, musicalu, filmu, hip hop i muzyki pop w opracowaniu na śpiewaków operowych i orkiestrę symfoniczną. Organizatorzy przygotowali również wiele niespodzianek muzycznych. Wystąpili: Katarzyna Zając – Caban, Elena Bakanova, Claudio Rocchi, Mamuka Lomidze, Piotr Wołosz, Master Enjoy, Robert Caban, Izabela Wróblewska, Martyna Przybyłowska, Olszyński Chór Bel Canto. Akompaniowała orkiestra symfoniczna Fundacji AVANGART pod dyrekcją Raffaele Mascolo. Scenariusz i reżyseria: Magdalena Wołosz

Księżniczka Czardasza

16 lipca 2018

15 – go lipca odbyło się przedstawienie operetkowe „Księżniczka Czardasza” Imre Kalmana w reżyserii Michała Lenarcińskiego jako inauguracja III Mazurskiego Festiwalu Operowego BELCANTO. Jest to niewątpliwie jedna z najpopularniejszych i najczęściej wystawianych na światowych scenach operetek w historii. Tym razem zawitała do Mrągowa i została zaprezentowana w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie. Wystąpili: Sylvia Varescu – Katarzyna Zając – Caban, Edwin – Dawid Kwieciński, Boni – Łukasz Ratajczak, Stasi – Ewa Spanowska, Feri – Konrad Derlatka, Książę - Robert Caban, Księżna - Elżbieta Melzacka, Ambasador - Krzysztof Terski, Kisz - Piotr Maliszewski, Andrei - Krzysztof Pogorzelski, Gość - Rafał Szalkiewicz, Tancerki - Aneta Puławska, Izabela Wróblewska, Olsztyński Chór Bel Canto, Orkiestra symfoniczna Fundacji AVANGART pod dyrekcją Marty Kosielskiej.

Warsztaty wokalne z Claudio Rocchi

14 lutego 2018

W dniach 14-15 lutego w Zespole Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi nasz tenor Claudio Rocchi poprowadził kurs dla młodych i uzdolnionych adeptów sztuki wokalnej.

Audycja w Radiu Łódź

12 lutego 2018

W związku z wieloma ciekawymi wydarzeniami organizowanymi przez Fundację nasi artyści byli gośćmi w audycji Radia Łódź.

Bal sportu i biznesu w Olsztynie

11 lutego 2018

W sobotę również mieliśmy zaszczyt wystąpić na Balu Sportu i Biznesu organizowanym w Olsztynie dzięki zaproszeniu naszego partnera - Gazety Olsztyńskiej. Godnie reprezentowali nas Ewa Spanowska i Claudio Rocchi. Na zdjęciu nasi artyści z Prezesem Grupy WM Jarosławem Tokarczykiem. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Koncert karnawałowo-walentynkowy w Mrągowie

10 lutego 2018

Nasi artyści wprowadzili zgromadzoną publiczność w prawdziwie walentynkowo - karnawałowy nastrój. Na scenie Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie zabrzmiały utwory operetkowo - musicalowe w wykonaniu Katarzyny Zając - Caban oraz Piotra Wołosza przy akompaniamencie zespołu kameralnego Fundacji AVANGART.

Koncert Noworoczny w Giżycku

07 stycznia 2018

7 - go stycznia mieliśmy przyjemność wystąpić na deskach odnowionego Giżyckiego Centrum Kultury ze spektaklem "Kochaj mnie, a będę Twoja". Dziękujemy za tak gorące przyjęcie!!!

24 grudnia 2017

Kolędowanie z Fundacją AVANGART

21 grudnia 2017

W tym roku mieliśmy przyjemność uświetniać wigilię w kilku znaczących polskich firmach. Dziękujemy za zaproszenie i życzymy Wesołych Świąt.

Delia COSMETICS sponsorem Fundacji AVANGART

23 października 2017

Z przyjemnością informujemy, że Delia COSMETICS została sponsorem Fundacji AVANGART.

Maltański Koncert Charytatywny

20 października 2017

20-go października dzięki zaproszeniu Prezesa Grupy WM Pana Jarosława Tokarczyka Fundacja AVANGART miała okazję uczestniczyć we wspaniałym przedsięwzięciu jakim była Maltańska Aukcja Charytatywna.

Gala Finałowa II Mazurskiego Festiwalu Operowego BELCANTO w Mrągowie

22 lipca 2017

Gala Finałowa II Mazurskiego Festiwalu Operowego BELCANTO w Mrągowie odbyła się 22 – go lipca 2017 o godzinie 20:00 w amfiteatrze nad jeziorem Czos. W programie można było usłyszeć przepiękne utwory operowe, operetkowe, musicalowe i filmowe, a także hity muzyki pop w aranżacjach na solistów, chór dziecięcy i orkiestrę symfoniczną. Organizatorzy przygotowali również wiele innych niespodzianek muzycznych. Na scenie amfiteatru wystąpili: Katarzyna Zając – Caban znana już z pierwszej edycji sopranistka, Luciana Pansa – brazylijska mezzosopranistka, Sergio Dos Santos – tenor również pochodzący z Brazylii, zdobywca wielu nagród w prestiżowych konkursach wokalnych na świecie oraz Piotr Wołosz – znany mrągowskiej publiczności bas, pomysłodawca festiwalu. W gali udział wzięli również prowadzący Masterclass: Marcello Lippi - baryton i Romuald Tesarowicz – bas oraz wybrane przez nich studentki: Ewa Spanowska – sopran oraz Joanna Talarkiewicz - mezzosopran Solistom towarzyszyła orkiestra symfoniczna Fundacji AVANGART pod dyrekcją Marty Kosielskiej. Podczas gali finałowej wystąpili także młodzi artyści Studia Wokalnego SUKCES z Mrągowa przygotowani przez Agatę Dowhań. Koncert poprowadzili Magdalena Fedor i Jan Połowianiuk. Scenariusz i reżyserię przygotowała Magdalena Wołosz. https://www.youtube.com/watch?v=IRcUQ0PluYA

Masterclass

21 lipca 2017

W dniach 17-21 lipca 2017 odbył się Masterclass z wybitnymi nauczycielami śpiewu operowego. Do udziału zostało wybranych piętnastu utalentowanych adeptów sztuki wokalnej z całej Polski. Mogli oni doskonalić swój warsztat wokalny pod okiem wybitnych pedagogów: Marcello Lippi – barytona, dyrektora artystycznego opery w Pizie oraz Romualda Tesarowicza – sławnego polskiego basa. Zakończył go koncert uczestników na molo nad jeziorem Czos w Mrągowie.

Mazurski Świat Opery

13 lipca 2017

13-go lipca 2017 odbyła się wystawa fotograficzna „Mazurski Świat Opery” połączona z mini recitalem Katarzyny Zając-Caban i Piotra Wołosza. Przy fortepianie Grażyna Malec.

II Mazurski Festiwal Operowy BELCANTO

16 czerwca 2017

16-go czerwca 2017 roku Mazury Garden Opera zainaugurowała II Mazurski Festiwal Operowy BELCANTO ekskluzywnym spektaklem operowym „La Boheme” G.Pucciniego w reżyserii Gianmarii Aliverty i pod dyrekcją Marty Kosielskiej. Na scenie wystąpili soliści: Fulvia Mastrobuono (Włochy), Claudio Rocchi (Włochy), Omar Kamata (Albania), Arkadiusz Anyszka (Polska), Piotr Wołosz (Polska), Katarzyna Zając-Caban (Polska) i Dawid Błaszczyk (Polska). Towarzyszyła im orkiestra Fundacji AVANGART, chór dziecięcy ze Studia Wokalnego „Sukces” z Mrągowa przygotowany przez Agatę Dowhań oraz olsztyński chór „Bel Canto” prowadzony przez Jana Połowianiuka. https://www.youtube.com/watch?v=TXqT5HrWINM

Koncert majowy w Zgierzu

03 maja 2017

Miła niespodzianka czeka wszystkich mieszkańców Miasta Zgierza i okolic. Już 3-go maja zapraszamy wszystkich serdecznie na Spektakl Muzyczny w wykonaniu artystów Fundacji Avangart z towarzyszeniem Zespołu Tańca Ludowego "Warszawa" AWF. Czekamy na was o godz. 17.00 w Mieście Tkaczy. Do zobaczenia.

Koncert Walentynkowy

11 lutego 2017

Koncert Walentynkowy
Zobacz tutaj

Cykl koncertów kolędowych na ulicy Piotrkowskiej

03 grudnia 2016

Cykl koncertów kolędowych na ulicy Piotrkowskiej

Wyjątkowy koncert z okazji wyjątkowego święta

11 listopada 2016

"Wyjątkowy koncert z okazji wyjątkowego święta"

I. Mazurski Festiwal Operowy BELCANTO w Mrągowie

16 lipca 2016

I. Mazurski Festiwal Operowy BELCANTO w Mrągowie

Występ prezesa Fundacji AVANGART oraz gwiazdy I – go Mazurskiego Festiwalu Operowego BELCANTO

09 lipca 2016

Występ prezesa Fundacji AVANGART oraz gwiazdy I – go Mazurskiego Festiwalu Operowego BELCANTO w programie „Pytanie na śniadanie” w TVP2

Majówka w Ogrodzie Botanicznym

22 maja 2016

Majówka w Ogrodzie Botanicznym

Koncert „Pieśni i arie z oper, operetek i musicali”

01 maja 2016

Koncert „Pieśni i arie z oper, operetek i musicali” w Parku Źródliska

Koncert Noworoczny

02 stycznia 2015

Koncert Noworoczny inaugurujący działalność Fundacji na rzecz Kultury i Sztuki AVANGART

Straszny Dwór na festiwalu w Tagliacozzo

30 listopada -0001

Emocje po „Muzycznych wakacjach z Fundacją Avangart” jeszcze nie opadły, a my właśnie wkraczamy w ostatni wakacyjny projekt. ??? Uwaga, uwaga!!!! Fundacja na Rzecz Kultury i Sztuki AVANGART zaprasza do Włoch na historyczne wydarzenie. Włoska publiczność będzie mogła obejrzeć Naszą Narodową Operę „Straszny Dwór” na żywo podczas 37 edycji festiwalu w Tagliacozzo. Spektakl wyreżyseruje Barbara Kosielska. Kierownictwo muzyczne: Marta Kosielska W rolach głównych wystąpią: Stefan: Dominik Sutowicz Zbigniew: Piotr Wołosz Hanna: Joanna Freszel Jadwiga: Anna Bernacka Cześnikowa: Agnieszka Rehlis Miecznik: Tomasz Rak Damazy: Krzysztof Marciniak Maciej: Maciej Falkiewicz Skołuba: Grzegorz Szostak Marta: Katarzyna Zając - Caban

© Copyright 2022 - fundacjaavangart.pl