Mazurski Festiwal Operowy BELCANTO 2017

Zapraszamy na drugą edycję Mazurskiego Festiwalu Operowego BALCANTO.

16.czerwca 2017 w Szczerzbowie (10 km Od Mrągowa) operą „Cyganeria” Giacomo Pucciniego zainaugurujemy drugą edycję Mazurskiego Festiwalu Operowego BELCANTO.

Spektakl wyreżyseruje znany włoski reżyser Gianmaria Aliverta.

Na scenie wystąpią soliści: Fulvia Mastrobuono (Włochy), Katarzyna Zając-Caban (Polska), Claudio Rocchi (Włochy), Omar Kamata (Albania), Mamuka Lomidze (Gruzja) i Piotr Wołosz (Polska). Towarzyszyć im będzie chór Bel Canto z Olsztyna, młodzi artyści Studia Wokalnego SUKCES z Mrągowa oraz orkiestra Fundacji AVANGART pod dyrekcją Marty Kosielskiej.

Gala finałowa odbędzie się w amfiteatrze nad jeziorem Czos w Mrągowie 22 lipca 2017 r. o godzinie 20:00.

Podczas uroczystej gali finałowej drugiej edycji Festiwalu wystąpią: znana już z pierwszej edycji sopranistka Katarzyna Zając – Caban, Luciana Pansa – brazylijska mezzosopranistka, Max Jota – tenor, również pochodzący z Brazylii, zdobywca wielu nagród w prestiżowych konkursach wokalnych na świecie oraz Piotr Wołosz – znany już mrągowskiej publiczności bas, pomysłodawca festiwalu. Solistom towarzyszyć będzie orkiestra symfoniczna Fundacji AVANGART pod dyrekcją Marty Kosielskiej. Wystąpią także młodzi artyści Studia Wokalnego SUKCES z Mrągowa. Koncert poprowadzą Magdalena Fedor i Jan Połowianiuk.

W programie usłyszymy nie tylko przepiękne utwory operowe, operetkowe, musicalowe i filmowe, ale także hity muzyki pop w aranżacjach na solistów, chór i orkiestrę symfoniczną. Przygotowaliśmy również wiele innych niespodzianek muzycznych, wśród których gość specjalny.

BELCANTO