III Mazurski Festiwal Operowy BELCANTO

Zapraszamy do Mrągowa na trzecią edycję Mazurskiego Festiwalu Operowego BELCANTO.

Mazurski Festiwal Operowy BELCANTO powstał z myślą o umożliwieniu szerokiej publiczności obcowania ze światem opery na najwyższym poziomie artystycznym tak trudno dostępnym w Polsce. Impreza tego typu umożliwia goszczenie znacznej liczby mieszkańców oraz turystów dzięki dużemu i pięknie położonemu obiektowi, jakim jest amfiteatr w Mrągowie nad urokliwym jeziorem Czos. Do udziału są zapraszani znakomici śpiewacy operowi, którym akompaniuje orkiestra symfoniczna Fundacji AVANGART składająca się z młodych, utalentowanych muzyków.

Już 15 – go lipca zapraszamy na plenerowe przedstawienie „Księżniczka Czardasza” Imre Kalmana w reżyserii Michała Lenarcińskiego. Jest to niewątpliwie jedna z najpopularniejszych i najczęściej wystawianych na światowych scenach operetek w historii. Tym razem zawita do Mrągowa i zostanie zaprezentowana na molo w przepięknej scenerii jeziora Czos. Wystąpią:

  • Sylvia Varescu – Katarzyna Zając – Caban
  • Edwin – Dawid Kwieciński
  • Boni – Łukasz Ratajczak
  • Stasi – Ewa Spanowska
  • Feri – Konrad Derlatka
  • Chór Bel Canto z Olsztyna
  • Orkiestra symfoniczna Fundacji AVANGART pod dyrekcją Marty Kosielskiej.
BELCANTO

21-go lipca odbędzie się Uroczysta Gala Finałowa III-go Mazurskiego Festiwalu Operowego BELCANTO w Amfiteatrze nad jeziorem Czos w Mrągowie.

Wydarzenie to wielkie show oparte na muzyce klasycznej i nie tylko. Na specjalne zaproszenie organizatorów wystąpią znakomici soliści ze świata. W trakcie gali rozbrzmiewać będą znane szlagiery opery, operetki, musicalu, filmu, hip hop i muzyki pop w opracowaniu na śpiewaków operowych i orkiestrę symfoniczną. Organizatorzy przygotowali również wiele niespodzianek muzycznych.

Wystąpią: Katarzyna Zając – Caban (Polska), Elena Bakanova (Rosja), Claudio Rocchi – wybitny tenor, uczeń Luciano Pavarottiego (Włochy), Mamuka Lomidze (Gruzja), Piotr Wołosz (Polska), chór Bel Canto i wiele innych.

Akompaniować będzie orkiestra symfoniczna Fundacji AVANGART pod dyrekcją Raffaele Mascolo (Włochy). Galę poprowadzi Jan Połowianiuk.

Bilety dostępne na: www.ebilet.pl/klasyka/opera-operetka/festiwal-operowy w recepcji Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie, a także w salonach Empik.

Do zobaczenia w Mrągowie !!!

BELCANTO

© Copyright 2024 - fundacjaavangart.pl